Pistolet Alarmowy WALTHER P22 Q Na Amunicj 9mm P.A.K.
People Who Liked This Video Also Liked

Amunicja Tokarev. Browning 7.65. Special 0.38. kal 22LR Magnum i ich ceny.
Amunicja Tokarev. Browning 7.65. Special 0.38. kal 22LR Magnum i ich ceny.

Did this video help you?

przemo13067: Czy już do końca został wyjaśniony problem legalności tej zabawki ?

pazdzio89: Corda11 teraz na kotte-zeller można go już za 99euro dostać =400zł... w Polsce 845zł.. tragedia :)

Karol Wachowiak: Tylko maczeta

TheMajorSebek: Oto odpowiedź Policji dostępna na wielu stronach : "W nawiązaniu do otrzymanego za pośrednictwem poczty elektronicznej zapytania w sprawie stanowiska Policji dotyczącego legalności posiadania pistoletu hukowo – gazowego GUARD 4 oraz pistoletu Walther P22 (...) Pragnę również poinformować, że w związku z nową ofertą firmy „KOLTER" dotyczącą sprzedaży bez pozwolenia pistoletu Walther P22, kal. 9 mm Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji wydało opinię na podstawie której wskazano, że w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji na wskazany egzemplarz broni jest wymagane pozwolenie.
Zgodnie z przedstawioną opinią z ww. pistoletu można oddawać strzały przy użyciu pistoletowych nabojów alarmowych i gazowych kal. 9 mm P.A., zatem należy zaliczyć wskazany egzemplarz broni do broni palnej gazowej.
Zgodnie z art. 7, ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji „...bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego".
Pistolet Walther P22, kal. 9 mm, spełnia powyższe wymogi ustawowej definicji broni palnej gazowej, ponieważ z jego lufy można miotać chemiczny środek obezwładniający na odległość oraz wywoływać efekt akustyczny (huk) w wyniku działania materiału miotającego znajdującego się w pistoletowych nabojach gazowych kal. 9 mm P.A. W świetle przepisów cytowanej ustawy na posiadanie wymienionych egzemplarzy broni oraz amunicję do nich wymagane jest pozwolenie. Zatem sprzedaż ww. egzemplarzy broni winna odbywać się na podstawie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni.
Jednocześnie informuję, że Wydział Postępowań Administracyjnych KWP w Szczecinie poinformował przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie obrotu bronią i amunicją na terenie województwa zachodniopomorskiego o stanowisku Policji w przedmiocie możliwości sprzedaży tych rodzajów broni wyłącznie osobom dysponującym pozwolenie na broń wydanym w trybie ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz 576).
Naczelnik
Wydziału Postępowań Administracyjnych
KWP w Szczecinie"  Szkoda, że nielegalny... :(

KOLTERtv: Amunicję 9mm P.A.K. może zakupić osoba, która dysponuje legitymacją posiadacza tego pistoletu.

Byniu: czy na amunicję jest wymagane pozwolenie?

KOLTERtv: Witam, Nie ma takiej technicznej możliwości.. ani teoretycznie, ani praktycznie. Pistolet jest tak skonstruowany, żeby uniemożliwić wszelkie przeróbki. To leży w interesie producenta. Pozdrawiamy.

maciej wrotek: dobra poprawilem ci onceny :D zebys sie lepiej czul

maciej wrotek: takie rady twoje to mi sie na niewiele przydadza, taki z ciebie twardziel z pistoletem a negatywnej oceny nie potrafisz znieść ?

corda11: A pozatym dzieki za negatywne oceny do wszystkich filmow. Jakas zemsta za cos kolwiek? Odpowiadam na twoje pytania, doradzam Ci a ty takie cos odpierdzielasz.

corda11: Niema szans by rozpoznali czy to prawdziwa bron czy nie. Ja mam 1 strzal hukowy, reszta z gazem pieprzowym. Jeden wystrzal ich w 99% zniecheci do ataku. Jezeli zaatakuja , nawet w kilku, wystarczy wystrzal 5 nabojow by obezwladnic kilku, tak silny jest ten proszek. Na filmie nigdy nie uslyszysz huku jaki jest w realu. Gaz pieprzowy np KO JET jest rowniez rewelacyjny.Wszystkie gazy, nawet te z nabojow obezwladniaja pod wplywem. Do obrony:1 bron lub palka teleskopowa i gaz - wystarczy:)

maciej wrotek: wiatrówke ? wiatrówkę to mam jak zjem za dużo fasolki po bretońsku, ale to bandziorów nie odstrasza hehe. Ładne te twoje filmy, dobrze to wyglada holywoodzko, chociaz za bardzo sylwestrowo-efektownie. Ci co mnie napadli bbylipod wplywem narkotykow, nic im straszne nie bylo, wiec jakby zobaczyli i zorientowali sie ze to pic na wode, to slabo by bylo ze mna.

corda11: Mialem sobie kupic dobra wiatrowke za ta cene. Ale jednak kupilem cos do obrony. Jest wiele mozliwosc jej uzytku, bardzo podatna na sylwester, w jednym moim filmie jest nagrane jak rakietki sa wystrzelane. Jak wystawilem moja bron na allego ktora juz pol roku uzywam za 850zl to sie zebralo 20 chetnych. Dlatego myslalem o tym czy nie kupic i sprzedac kilka sztuk ale narazie brak czasu na to. 3maj sie

maciej wrotek: nie no licząc łapówki na normalną broń w polsce to nawet więcej, mowie o koszcie samego sprzetu. .. ale masz racje.

corda11: Co ty wgl pierdolisz?. Prawdziwa kupisz za 4k, prawdziwa- pozwolenie i przypal. Bron sie nosi w kaburze gdzie tego nie widac. Jak bys zobaczyl jak dziala naboj pieprzowy to bys zmienil zdanie. Gaz w zelu jest bardzo bardzo dobry i tani, Oczywiscie z tym ci daje racje, tez gaz nosze, ale do auta, imprez gdzie jest wiecej ludzi swietna jest ta bron lecz droga. Z tym ze jestem z Austri moge sobie pozwolic, w polsce to duzy wydatek. Dlatego lepiej nie kupowac w Polsce, lepiej zamowic z Niemczech

maciej wrotek: w takiej cenie to mozna prawdziwa bron kupic...a te naboje z gazem jak dzialaja ? chmure rozpylaja ? żel lepszy w spraju pewnie. Poza tym łazić z taką fałszywą klamką to przypał, za dużo uwagi przyciąga

corda11: Ja mam Röhm rg96 ktory kupilem za ponad 900zl + 600zl za 500 sztuk amunicji hukowej i 60zl za 10sztuk naboi hukowych z gazem pieprzowym.Jedna paczka do obrony wystarcza spokojnie - 50sztuk. 1000zl i jest idealna obrona.Jedna rzecz a zalety sa nastepujace: Bron - wyglad realistyczny naboje hukowe - huk realistyczny (zniechecajacy do ataku) naboje hukowe z gazem pieprzowym- reakcja natychmiastowa najlepsza bron - wytrzymuje do 4k-5k strzalow Walther - max 1500strzalow

maciej wrotek: a ile ten pistol kosztuje ? Raz mnie napadnięto i nie wiem czy taka zabawka by coś dała. Zastanawiam sie nad kupieniem paralizatorem z wyrzutnikiem gazu, do tego jakas palke teleskopową żeby móc poprawić po gazie.

maciej wrotek: da sie przerobic na ostrą amunicje ? :D teoretycznie pytam

corda11: Sluchaj tu chodzi o rozmiar amunicji czyli 9mm. Kaliber 6mm- chodzi o lufe ktora jest przekatna 6mm.
Rating:
Pistolet alarmowy WALTHER P22 Q na amunicję 9mm P.A.K. 5 out of 5

Featured Video

How to Insulate Walls


Pistolet alarmowy WALTHER P22 Q  na amunicję 9mm P.A.K.